JUŻ PRAWIE 22 TYS. OSÓB WRÓCIŁO DO POLSKI DZIĘKI OPERACJI #LOTDODOMU

LOT rozpoczyna siódmy dzień operacji #LOTdoDomu. W sumie od 15 marca do kraju na pokładach powróciło już prawie 22 tys. polskich obywateli. Dzisiaj samoloty zabiorą Polaków m.in. z: Bangkoku, Doha, Miami, Londynu, Podgoricy, Sofii, Wiednia i Edynburga. Nowe kierunki są już dostępne na stronie www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

Dzięki operacji #LOTdoDomu już 21 801 Polaków powróciło do kraju na pokładach samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik wykonał w sumie 152 rejsy, wykorzystując 40 maszyn typu Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737-800 i Embraer. Jeszcze dzisiaj LOT zabierze Polaków z: Bangkoku, Doha, Miami, Chicago, Podgoricy, Sofii, Wiednia i Edynburga, Kiszyniowa, Belgradu, a także z Londynu. W sobotę planowanych jest do wykonania 21 rejsów.

W kolejnych dniach LOT przywiezie polskich obywateli m.in. z: Zagrzebia, Sofii, Bergen, Londynu, Amsterdamu, Podgoricy czy Oslo (22.03), a także z Dubaju, Miami, Bangkoku, Trondheim, Nicei, Sztokholmu i Dublina (23.03), a następnie także z Cancun, Varadero, Rio de Janeiro, Kapsztadu (24.03) czy z Zanzibaru (25.03).

Połączenia czarterowe planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli chcących wrócić do kraju. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu dostępna jest na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu.

Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresami: LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl.

W trosce o wygodę i bezpieczeństwo naszych pasażerów, do projektu #LOTdoDomu dołączyli także przewoźnicy Polonus i PKP Intercity. Uruchomione zostały dodatkowe połączenia krajowe – pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów. Aktualne informacje o rozkładach dostępne są na stronie https://www.lot.com/pl/pl/transport-krajowy oraz na stronie Lotniska Chopina.

Kluczowe są również kwestie bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wszyscy podróżni powracający do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu są poddawani pomiarom temperatury ciała, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Źródło: PLL LOT

Hits: 153

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.