MT-Propeller uzyskuje kolejne certyfikaty dla swoich śmigieł

Od początku tego roku, niemiecki producent śmigieł do samolotów, MT-Propeller, uzyskał szereg certyfikatów na swoje wyroby.

W lutym Transport Canada przyznała Letter of Acceptance (list akceptacyjny) na instalację śmigieł MTV-9 oraz MTV-15 na samolotach Cessna A185E i A185F, wydany na podstawie uzupełniającego certyfikatu typu EASA.
Także w lutym EASA wydała certyfikat typu dla nowego siedmiołopatowego śmigła MTV-47. Jest to drugie siedmiołopatowe śmigło MT-Propeller z certyfikatem typu EASA.
MTV-47 może być stosowany w silnikach o mocy do 1700 KM a jego średnica może wynosić od 160 do 270 cm.

5 marca bieżącego roku MT-Propeller poiformował o otrzymaniu STC (Supplemental Type Certificate – uzupełniający certyfikat typu) wystawionego przez EASA dla zastosowania pięciołopatowego śmigła MTV-27 na samolotach Airtractor serii AT-600 i AT-800.

Z kolei DINANCIA Uruguay, także w marcu, wydał list akceptacyjny dla certyfikatu dwułopatowego śmigła MTV-21 i trzyłopatowego śmigła MTV-34.

MT-Propeller planował prezentację swoich wyrobów podczas Aero Friedrichshafen w kwietniu, jednak ze względu na epidemię Covid-19 targi nie odbędą się w tym roku. Na chwilę obecną planowana wizyta producenta na targach i pokazach Sun ‘n Fun Int’l Fly-In Expo w Lakeland na Florydzie mieć miejsce – targi te zostały przesunięte z dni 31 marca-5 kwietnia na 5-10 maja.

Tekst: Katarzyna Winkler / HistoriaLotnictwa.com

Foto: MT-Propeller

Hits: 19

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.