Leonardo rozszerza zakres usług szkoleniowych

25 marca 2020, Rzym

– Leonardo uzyskał certyfikat Authorized Training Organisation we Włoszech dla lekkich i bardzo lekkich dronów. Szkolenia prowadzone będą w Helicopter Training Academy.

– Leonardo jest pierwszym na świecie producentem wiropłatów zapewniającym operatorom możliwość zintegrowanego szkolenia pilotów śmigłowców/dronów.

– Rozpoczęły się prace nad utworzeniem pakietów szkoleniowych i planowania misji dla AWHERO RUAS.

Leonardo rozszerza zakres swoich usług szkoleniowych o systemy śmigłowcowych bezzałogowych statków powietrznych UAS), aby zapewnić pełen zakres rozwiązań szkoleniowych dla rosnącej bazy klientów, zmaksymalizować skuteczność misji oraz bezpieczeństwo. Firma uzyskała niedawno certyfikat autoryzowanej organizacji szkoleniowej dla UAS wydany przez ENC (Włoski Krajowy Urząd Lotnictwa Cywilnego – Ente Nazionale per l’Aviazione Civile, ENAC), dzięki któremu Leonardo ma możliwość świadczenia usług szkoleniowych zdalnego pilotażu bardzo lekkich i lekkich systemów zdalnie sterowanych (do 25 kg) za pośrednictwem Helicopter Training Academy z siedzibą w Sesto Calende w północnych Włoszech.

Uzyskany certyfikat czyni z Leonardo pierwszego na świecie producenta wiropłatów świadczącego usługi szkoleniowe w zakresie pilotażu bezzałogowych systemów powietrznych. Firma oczekuje uznania certyfikatu przez EASA w 2021 roku. Pozwoli to Leonardo na reagowanie na zmieniające się wymagania rynku, na którym operatorzy śmigłowców w coraz większym stopniu wykorzystują UAS do misji, w tym zadań w zakresie pomocy podczas katastrof czy reagowania kryzysowego.

Obecnie włoski producent opracowuje także kompleksowy pakiet szkoleniowy dla AWHERO RUAS w klasie 200 kg. Ten bezpilotowy śmigłowiec prezentowany był niedawno podczas demonstracji zdolności do nadzoru morskiego przeprowadzonej w ramach inicjatywy OCEAN 2020 nad Morzem Śródziemnym pod koniec 2019 roku. Program szkolenia wykorzysta rozwiązania i metodologię dostępne dla pilotów śmigłowcowych z wykorzystaniem możliwości szkoleniowych firmy oferowanych operatorom na całym świecie za pośrednictwem centrum szkoleniowego w zakresie technologii i symulacji. Wśród dostępnych usług znajdzie się także narzędzie do planowania misji w systemie Leonardo SkyFlight, które pozwoli na włączenie kolejnej usługi operacyjnej dla AWHERO.

Źródło i foto: Leonardo Co.

Hits: 96

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.