Pierwsze Cessny Citation Latitude skonfigurowane do misji nadzoru powietrznego wchodzą do służby

21 kwietnia 2020, Wichita, Kanzas, USA

Textron Aviation poinformował o niedawnej dostawie pierwszych dwóch samolotów Cessna Citation Latitude w konfiguracji nadzoru powietrznego do Kanematsu Corporation. Maszyny będą własnością Japońskich Powietrznych Sił Samoobrony (JASDF) i przeznaczone będą do zapewnienia integralności podejść według wskazań przyrządów i procedur dotyczących korytarzy powietrznych znajdujących się w obrębie przestrzeni powietrznej Japonii. Trzeci egzemplarz trafi do Kraju Kwitnącej Wiśni na początku 2021 roku.

„Jesteśmy dumni, że JASDF wybrał Cessna Citation Latitude, najlepiej sprzedający się średniej wielkości odrzutowiec, w ramach wsparcia inspekcji lotu” – powiedział Bob Gibbs, wiceprezes ds. Sprzedaży misji specjalnych w Textron Aviation. „Gdy JASDF potrzebował nowoczesnego samolotu o niskich bezpośrednich kosztach operacyjnych do trwałej misji, wybrał Cessna Citation Latitude.”

Wyposażony w urządzenia systemu kontroli lotów UNIFIS 3000 z Norweskiej Misji Specjalnej (NSM), samolot zapewni misje inspekcji lotu poprzez okresową ocenę pomocy nawigacyjnych, takich jak procedury lotu i sygnały elektroniczne, aby zapewnić ich bezpieczeństwo i dokładność. Samolot będzie obsługiwany przez Flight Checker Squadron, jednostkę JASDF z bazy lotniczej Iruma w prefekturze Saitama na północ od Tokio.

„Kontrola lotu od dawna odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpiecznego systemu transportu powietrznego, umożliwiającego lot według wskazań przyrządów oraz ochronę pasażerów i załogi lotniczej” – powiedział Gibbs. „Daleki zasięg Latitude, duża kabina i wiodące w klasie osiągi idealnie nadają się do misji nadzoru powietrznego”.

Tłumaczenie: Katarzyna Winkler; Źródło: Textron

Hits: 64

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.