Airbus i Koniku Inc. wdrażają przełomowe rozwiązania biotechnologiczne dla operacji bezpieczeństwa lotniczego

4 maja 2020 r., Tuluza FRANCJA

Airbus poinformował, że wraz z przedsiębiorstwem Koniku Inc. poczyniły znaczący krok naprzód we wspólnym opracowywaniu rozwiązania dla operacji bezpieczeństwa samolotów i lotnisk, rozszerzając działalność badawczą o możliwości wykrywania zagrożeń biologicznych, a także zagrożeń chemicznych i wybuchowych.

Przełomowe rozwiązanie biotechnologiczne, które pierwotnie koncentrowało się na bezdotykowym i zautomatyzowanym wykrywaniu, śledzeniu i lokalizacji chemikaliów i materiałów wybuchowych w samolotach i na lotniskach, jest obecnie dostosowywane w świetle kryzysu COVID-19 w celu identyfikacji zagrożeń biologicznych .

W oparciu o moc wykrywania zapachów i kwantyfikacji występującą w naturze, rozwiązanie techniczne, opracowane w celu spełnienia rygorystycznych wymagań regulacyjnych dotyczących operacji bezpieczeństwa w samolotach i na lotniskach, wykorzystuje genetycznie zaprojektowane receptory zapachowe, które wytwarzają sygnał alarmowy, gdy wejdą w kontakt z cząsteczką związku niebezpiecznego, do którego wykrywania zostały zaprogramowane.

Airbus i Koniku Inc. zawarły umowę o współpracy w 2017 r., Wykorzystując wiedzę ekspercką Airbusa w zakresie integracji czujników oraz wiedzę o operacjach bezpieczeństwa naziemnego i pokładowego w branży lotniczej i obronnej, a także know-how firmy Koniku w zakresie zautomatyzowanej i skalowalnej lotności wykrywanie związków organicznych (za pośrednictwem platformy Konikore ™).

Dzięki planowanym testom na miejscu w czwartym kwartale 2020 r. Airbus demonstruje zdolność do przyspieszania tradycyjnych cykli badawczych w środowisku czasu rzeczywistego w celu opracowania i wprowadzenia na rynek zmieniającego grę, kompleksowego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa w przekonującej skali oraz szybkość, przyczyniając się tym samym do ciągłej poprawy bezpieczeństwa w ekosystemie transportu lotniczego, jednocześnie zwiększając wydajność operacyjną i poprawiając komfort pasażerów.

Tłumaczenie: Katarzyna Winkler; Żródło i foto: Airbus

Hits: 84

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.