BAE Systems finalizuje przejęcie firmy Airborne Tactical Radios

4 maja 2020, Londyn, WIELKA BRYTANIA


BAE Systems poinformował o przejęciu działu radiotelefonów pokładowych Raytheon

Po osiągnięciu ostatecznego porozumienia w styczniu, BAE Systems zakończyło przejęcie firmy Raytheon Technologies Corporation Airborne Tactical Radios („Airborne Radios”), wprowadzając wiodące w branży, przetestowane w boju produkty i możliwości do bogatej oferty firmy Electronic Systems.

„Firma Airborne Radios i jej pracownicy doskonale pasują do systemów BAE. Wspólnie cieszymy się z dostarczania przełomowych rozwiązań elektronicznych do misji i sterowania naszym zbiorowym klientom ”- powiedział Dave Logan, wiceprezes i dyrektor generalny C4ISR Systems w BAE Systems. „Jesteśmy dumni z tego wyjątkowego połączenia ludzi, produktów i technologii w ramach naszej rodziny BAE Systems.”

Jako wiodący dostawca powietrznych taktycznych rozwiązań radiowych, Airborne Radios projektuje, produkuje i dostarcza krytyczne systemy komunikacyjne do Departamentu Obrony USA, rządów sojuszniczych i producentów dużych samolotów wojskowych. Firma ma bezpieczne, sprawdzone w bitwie rozwiązania komunikacyjne zainstalowane na szerokiej gamie wojskowych platform powietrznych.

„W przyszłości skupimy się na pomyślnej integracji naszych firm, aby zmaksymalizować wartość, jaką oferujemy naszym klientom”, powiedział Jeff Jones, dyrektor Airborne Radios. „Z niecierpliwością oczekujemy wymiany pomysłów i uczenia się od siebie w celu wspierania kultury innowacji, która jeszcze bardziej ulepszy nasze technologie i oferty produktów w celu wsparcia naszego wspólnego zaangażowania w wojownika”.

Ta akwizycja poszerza portfolio BAE Systems w zakresie komunikacji lotniczej o szerokopasmowe, wielopasmowe, wielokanałowe radiotelefony, które posiadają solidne funkcje przeciwdziałania zakłóceniom i szyfrowania. Firma wnosi także komplementarną wiedzę na temat kształtowania fal w branży systemów elektronicznych dowodzenia, kontroli, komunikacji, komputerów, wywiadu, nadzoru i rozpoznania (C4ISR). Co najważniejsze, stanowi to znaczący krok dla BAE Systems w jego stałym zaangażowaniu w bezpieczeństwo narodowe i obronę USA i sojuszników oraz w wysiłkach zmierzających do wypełnienia misji ochrony tych, którzy nas chronią.

Tłumaczenie: Katarzyna Winkler; Żródło: BAE Systems

Hits: 70

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.