Raytheon przeszkoli pilotów Afgańskich Sił Powietrznych

12 maja 2020 r, Orlando, FLORYDA

Dowództwo Kontraktowe U.S. Army wybrało Raytheon Intelligence & Space do szkolenia pilotów sił powietrznych Afganistanu w ramach trzyletniego kontraktu o wartości do 145 milionów dolarów.

Raytheon przeprowadzi wstępne szkolenie lotnicze dla Biura Wykonawczego ds. Symulacji, Szkoleń i Oprzyrządowania Programu U.S. Army. Studenci Sił Powietrznych Afganistanu odbędą naukę w szkołach lotniczych w krajach trzecich w Europie i na Bliskim Wschodzie. Raytheon zapewni dostosowane szkolenia dla pilotów Sił Powietrznych Afganistanu, w tym instruktaż w teoretyczny i szkolenia w locie na samolotach i śmigłowcach.

„Eksperci szkoleniowi Raytheon pomagają Siłom Powietrznym Afganistanu opracować szereg wykwalifikowanych lotników i oficerów” – powiedział Bob Williams, wiceprezes Global Training Solutions w Raytheon Intelligence & Space. „Nasz program wykorzystuje najnowsze techniki szkoleniowe i koncentruje się na indywidualnej opiece mentorskiej, aby stworzyć dobrze wyposażonych oficerów, którzy pomogą stworzyć bezpieczną przyszłość dla Afganistanu”.

Program szkolenia pilotów Sił Powietrznych Afganistanu Raytheon rozpoczął się w 2010 roku. Pierwotna misja w zakresie podstawowej znajomości lotów została poszerzona o zaawansowane kwalifikacje i techniki lotu. Koncentracja Raytheon na szkoleniach mentorskich i przywódczych pomaga programowi utrzymać wskaźnik ukończenia studiów wynoszący 93 procent po każdym powrocie do Afganistanu.

Tłumaczenie: Katarzyna Winkler; Źródło: Rytheon

Hits: 9