BAE Systems otrzymało zlecenie o wartości 26,7 mln USD na integrację systemów

20 maja 2020, Londyn, WIELKA BRYTANIA

BAE Systems otrzymało 26,7 mln USD na modyfikację i instalację elektronicznych środków zaradczych na pokładzie samolotu KC-130J

Departament Systemów Prototypowych Samolotów U.S. Navy’s Naval Air Warfare Center Aircraft Division’s (NAWCAD) przyznał BAE Systems zlecenie o wartości 26,7 miliona USD. Zadania powierzone BAE Systems mają polegać na instalacji, integracji i testowaniu systemów w samolotach transportu powietrznego i tankowania KC-130J należących do Department of the Navy (DoN) Large Aircraft Infrared Countermeasures (LAIRCM). Zaawansowany system ostrzegania przeciwrakietowego DoN LAIRCM poprawia zdolność i przeżywalność samolotu, przeciwdziałając zagrożeniom zaawansowanego systemu rakietowego na podczerwień.

Kompleksowe rozwiązanie BAE Systems zapewnia zarządzanie programem, kontrolę zapasów, wsparcie inżynieryjne, instalację i testowanie systemu aktualizacji DoN LAIRCM. W razie potrzeby zostaną również zapewnione działania związane z utrzymaniem i wsparciem statku powietrznego. To drugie zlecenie przyznane BAE Systems na podstawie umowy na prototypowanie i ograniczoną produkcję na czas nieokreślony. Instalacja DoN LAIRCM zostanie wykonana na maksymalnie 19 samolotach KC-130J w ciągu najbliższych pięciu lat; prace będą odbywały się w Crestview na Florydzie we współpracy z Vertex Aerospace Aircraft Integration & Sustainment (AIS) Division.

Sektor wywiadu i bezpieczeństwa BAE Systems posiada duże doświadczenie w zaawansowanej inżynierii, produkcji, instalacji, modyfikacji, integracji systemów i wsparciu logistyki, a także przeprowadził ponad 200 oddzielnych złożonych programów modyfikacji obejmujących ponad 2200 samolotów. Zespół BAE Systems i Vertex AIS zainstalowali kierunkowe systemy przeciwdziałania podczerwieni i systemy DoN LAIRCM dla amerykańskich sił powietrznych i zagranicznych klientów wojskowych na podstawie wcześniejszych umów.

Tłumaczenie: Katarzyna Winkler; Źródło: BAE Systems

Hits: 8