Kolejna wersja ‘Me & My TBM’ od Daher

15 czerwca 2020 r.; Tarbes, FRANCJA

Daher rozszerza aplikację „Me & My TBM” o nową funkcjonalność i interaktywność dla operatorów bardzo szybkich samolotów turbośmigłowych TBM

Firma Daher wydała najnowszą wersję aplikacji „Me & My TBM”, zawierającą ulepszenia oparte na opiniach użytkowników z całej społeczności właścicieli / operatorów samolotów turbośmigłowych turbośmigłowych TBM.

Aplikacja Me & My TBM wykorzystuje doświadczenie Daher w dziedzinie gromadzenia, przetwarzania i analizowania ponad czterech milionów punktów danych generowanych każdego dnia przez działającą flotę TBM.

Dzięki czwartej wersji aplikacji w chmurze kluczową poprawą funkcjonalności jest możliwość generowania raportów z lotu bezpośrednio z aplikacji, w tym analiza podejść do lotniska i lądowań na podstawie kluczowych parametrów kryteriów podejścia ustabilizowanego. Dzięki tym raportom piloci TBM mogą teraz analizować dane dotyczące lotów podczas krytycznych faz, przeglądając trasę, prędkość i nachylenie w kluczowych punktach podejścia (na 500 stóp, 50 stóp, przy przyziemieniu), z powiązanym momentem obrotowym silnika i prędkością pionową.

Ponadto użytkownicy aplikacji Me & My TBM mogą uzyskać analizy trendów w celu wizualizacji swoich postępów w czasie. Osiąga się to za pomocą szeregu wskaźników w dłuższych okresach czasu, od tygodni i miesięcy do pełnego czasu użytkowania aplikacji z TBM. Zapewnia to innowacyjny wgląd w operacje samolotów, a także zapewnia nowy zestaw danych dla programu szkolenia okresowego pilota w oparciu o aktualną historię lotów i osiągi.

Dotychczas niezbędny był ręczny upload danych o czasie lotów do systemu śledzenia konserwacji CAMP, który pozwala oprogramowaniu wyświetlać informacje o stanie konserwacji bezpośrednio na stronie lotów aplikacji, jednak obecna wersja wykonuje tę czynność automatycznie, co pozwala także na synchronizację rekordów.

„Czwarta wersja naszej aplikacji„ Me & My TBM ”jest bardziej dojrzałym opracowaniem, które generuje dodatkowe informacje w celu oceny wydajności pilota i aktualizuje stan obsługi technicznej statku powietrznego” – komentuje Nicolas Chabbert, starszy wiceprezes Daher’s Aircraft Division . „Ulepszenia te są bezpośrednim wynikiem informacji przekazanych przez społeczność pilotażową TBM, a także współpracy z TBMOPA, stowarzyszeniem właścicieli TBM, i korzystają z ciągłego rozwoju zespołu analitycznego Daher”.

Aplikacja Me & My TBM jest oferowana w wersjach na urządzenia z Androidem i iOS, dostępnych w odpowiednich sklepach z aplikacjami on-line. Samolot demonstracyjny można śledzić za pomocą następujących kodów:

ID: demo
Hasło: Dahertbm123

Daher wprowadził aplikację Me & My TBM w 2018 r. Po standardowej instalacji rozwiązania do pobierania i przesyłania danych lotu FAST ™ w wersjach samolotów TBM 910, TBM 930 i TBM 940. Dziś obejmuje flotę 120 samolotów TBM.

Operatorzy wcześniejszych wersji TBM mogą również skorzystać z możliwości aplikacji Me & My TBM z danymi uzyskanymi z pakietu awioniki G1000 i przesłanymi na kilka sposobów, w tym poprzez urządzenie BadElf Wombat, a także rozwiązania typu „drag and drop” ze strony MyTBM.aero.


Tekst: Katarzyna Winkler; Źródło: TBM; Foto: print screen z aplikacji

Hits: 30