Przedsiębiorstwo ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich ubiega się o zakup Jet Airways

1 lipca 2020, New Delhi, INDIE

Imperial Capital Investments z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ubiega się o zakup indyjskiej linii lotniczej, Jet Airways. Jest to jedna z czterech firm, które znalazły się na liście.

W szczytowym okresie linia lotnicza była największym przewoźnikiem w Indiach, jednak nie trwało to długo. Gdy na rynek wkroczyły nowe linie lotnicze, SpiceJet i Indigo, popyt na usługi Jet Airways spadł. Przewoźnik musiał obniżyć ceny, by zachować konkurencyjność, co obniżyło dochody i w efekcie doprowadziło do jego upadku. Gdy linia zakończyła działalność w kwietniu 2019 roku, jego zadłużenie szacowane było na około 1,2 mld dolarów amerykańskich.

Imperial Capital Inwestments z siedzibą w Abu Dhabi licytuje linię wraz z przedsiębiorstwami Flight Simulation Technique Centre, Big Charter oraz konsorcjum, w skład którego wchodzą brytyjski Kalrock Capital Partners, kanadyjski Sivakumar Rasiah oraz Alpha Airways z Kalkuty.

Biraja Jena, prezes Imperial Capital Investments, powiedziała Arabian Aerospace, że skupia się na przejęciu linii lotniczej i ocenie jej dostępnych zasobów. Gdy to nastąpi, w ramach drugiego etapu, ICI panuje ocenić trasy zagraniczne przewoźnika.
Jakie są plany ICI? Obecnie przedsiębiorstwo pracuje nad wszystkimi prawdopodobnymi opcjami, by uniknąć błędów, które doprowadziły do upadku Jet Airways. Podstawowe plany już są przygotowane.

W najbliższych dniach licytujący mają złożyć swoje sprawozdania komitetowi wierzycieli, a ICI liczy na zawarcie umowy przed końcem lipca i dąży do utrzymania większościowego udziału w linii lotniczej.

Tekst: Katarzyna Winkler; Na podstawie: Arabian Aerospace; Foto: arabianbusiness

Hits: 74