Pierwszy A321neo dla Middle East Airlines-Air Liban

10 lipca 2020 r.;

Libijskie linie lotnicze Middle-East Airlines (MEA) otrzymały swój pierwszy samolot A321neo z linii montażu końcowego Airbus w Hamburgu w Niemczech.

Dostawa A321neo jest pierwszą z dziewięciu dla MEA, które będą miały miejsce w nadchodzących miesiącach.

Wysoce paliwooszczędny A321neo pomoże obniżyć koszty operacyjne MEA. Samoloty tego typu należące do libijskiego przewoźnika napędzane są silnikami Pratt & Whitney PurePower PW1100G-JM i posiadają dwuklasową konfigurację z 28 miejscami w klasie Business oraz 132 miejscami w klasie ekonomicznej oraz najnowszej generacji system rozrywki pokładowej z łącznością wysokiej prędkości.

Do zapewnienia systemu rozrywki i łączności na pokładach 15 samolotów Airbus A321 dla MEA, wybrana została forma Panasonic Avionics. Przedsiębiorstwo dostarcza rozwiązanie eX1 montowane w oparciu foteli, zaprojektowane dla samolotów wąskokadłubowych.

eX1 wyposażony jest w eleganckie monitory Full HD montowane w oparciach foteli w komplecie z wyświetlaczami dotykowymi i słuchawkami. System też zapewnia intuicyjny spersonalizowany interfejs. Pasażerowie będą mieli również dostęp do punktów ładowania USB i laptopa przy każdym siedzeniu.

A321neo we flocie MEA będą oferowały na swoich pokładach usługę Wi-Fi zapewnioną także przez Panasonic. Usługa zapewni łączność nowej generacji od szybkiego internetu po streaming wideo, wszystko za pośrednictwem nowego modemu satelitarnego, który oferuje przepustowość nawet dwudziestokrotnie większą niż dotychczas dostępna.

A321neo jest największym modelem z rodziny A320 i może pomieścić do 240 pasażerów, w zależności od konfiguracji. Dzięki wyposażeniu w najnowsze silniki, modyfikacje aerodynamiczne oraz innowacje kabinowe, samolot oferuje 20% zmniejszenie zużycia paliwa oraz 50% redukcję hałasu.

Tekst: Katarzyna Winkler; Źródła: Airbus, MEA

Hits: 46