Pierwszy Velis Electro gotów na podbój przestworzy i serc klientów

10 lipca 2020 r.; Ajdovščina, SŁOWENIA

W ostatnich miesiącach przedsiębiorstwo Pipistrel przygotowywało się do rozpoczęcia seryjnej produkcji Velis Electro równolegle z programem certyfikacji typu, aby jak najszybciej zaskoczyć i zachwycić klientów dostawami. W wyniku tego skomplikowanego wysiłku Pipistrel był w stanie wypuścić Velis Electro pierwszego klienta z linii montażowej w niecały miesiąc po uzyskaniu certyfikatu typu, co świadczy o wydajności firmy i imponującym osiągnięciu samym w sobie.

1 lipca ten sam samolot osiągnął znaczący kamień milowy w bezbłędnym przejściu pierwszego lotu testowego w produkcji, wykazując najwyższy poziom jakości produkcji.

Fabryczne loty testowe będą kontynuowane w ciągu najbliższych tygodni, a nasi pierwsi klienci otrzymają samoloty już w lipcu i sierpniu 2020 r.

Od momentu ogłoszenia certyfikacji typu w dniu 10 czerwca 2020 r. Velis Electro przyciągnął nowych klientów, a Pipistrel planuje obecnie dostarczyć co najmniej 39 egzemplarzy do końca tego roku.Velis Electro jest pierwszym w pełni elektrycznym samolotem, który otrzymał certyfikat typu od EASA, osiągając niespotykany przełom w branży lotniczej. Zaprojektowany do szkolenia w locie, Velis Electro umożliwi niedrogie szkolenie pilotów, jednocześnie pomagając zrównoważyć ślad węglowy w lotnictwie.

Tekst: Katarzyna Winkler; Źródło i foto: Pipistrel

Hits: 284