Kolejny H160 trafi do Włoch

15 lipca 2020 r.; Marignane, FRANCJA

Airbus Corporate Helicopters (ACH) otrzymał nowe zamówienie na swój najnowszy helikopter ACH160,złożone zaledwie kilka dni po uzyskaniu certyfikatu H160.

Zamówienie złożone zostało przez doświadczonego włoskiego operatora. Śmigłowiec w niestandardowej konfiguracji dla sześciu pasażerów będzie przeznaczony do użytku podczas prywatnych i korporacyjnych lotów głównie we Włoszech. To oznacza, że ACH160 został zamówiony już przez klientów operujących w ośmiu krajach w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie, Chinach i Azji Południowo-Wschodniej.

ACH160 to wersja premium nowego śmigłowca H160, który został certyfikowany przez EASA 1 lipca i jest gotowy na dostawy do klientów prywatnych i biznesowych rozpoczynających się w tym roku. Jest najnowszym członkiem rodziny ACH i najbardziej zaawansowanym technologicznie śmigłowcem w swojej klasie.



Oprócz szerokiej gamy stylowych wnętrz, w tym indywidualnych rozwiązań, ACH160 oferuje płynną i cichą podróż w połączeniu z zaawansowanym cyfrowym systemem awioniki Helionix, zapewniającym najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Frederic Lemos, szef ACH, powiedział: „To nowe zamówienie od dobrze znanego nam klienta ACH jest kolejnym dowodem na to, że ACH160 jest mile widziany w tym wymagającym sektorze, nawet w szczególnie trudnym momencie na rynku helikopterów”.

Pełna oferta helikopterów ACH obejmuje ACH125, ACH130, ACH135, ACH145, ACH160 i ACH175 wszechstronnej i wiodącej na rynku rodziny lekkich i średnich modeli Airbus Helicopters. Do wszystkich modeli dostępna jest szeroka oferta wykończeń, w tym projekty na zamówienie.

Tekst: Katarzyna Winkler; Źródło i foto: Airbus Corporate Helicopters

Hits: 25