Britten-Norman zintegruje najnowszą technologię ARTEMIS

16 lipca 2020 r.; Bembrige, WIELKA BRYTANIA

Britten-Norman projektuje modyfikację instalacji ARTEMIS, wielokrotnie nagradzanego narzędzia do geolokalizacji i komunikacji, zaprojektowanego specjalnie dla operatorów poszukiwawczo-ratowniczych.

Wyposażenie zapewnia system geolokalizacyjny, który może wykrywać telefony komórkowe i komunikować się z nimi na odległość ponad 30 km. System może mapować teren i lokalizować telefony komórkowe nawet w obszarach poza zasięgiem sygnału komórkowego. ARTEMIS zapewnia operatorom akcji poszukiwawczo-ratowniczych środki do lokalizowania osób w niebezpieczeństwie na morzu lub na lądzie, bez konieczności stosowania nadajników awaryjnych. System jest również skuteczny we wspieraniu operacji patrolowych na granicach, wykrywaniu i lokalizowaniu łodzi przybrzeżnych, takich jak te używane do handlu ludźmi.

„Technologia zaprojektowana przez Smith’a Myers’a w naturalny sposób pasuje do naszych samolotów w ramach naszej strategii innowacji 2020. To pierwsze z wielu modyfikacji, które wprowadzimy w tym roku.”- skomentowała Lara Harrison, dyrektor ds. Rozwoju biznesu.

Defender od wielu lat jest faworyzowany przez operatorów misji specjalnych, w tym poszukiwawczo-ratowniczych i straży granicznej, jako wysoce użyteczna, elastyczna platforma nadzoru, która oferuje wyjątkową stabilność prowadzenia przy niskiej prędkości. Dzięki dodatkowym opcjom paliwa może również zaoferować imponujący rozszerzony zasięg.

„Artemis to radykalnie inny sposób odnajdywania ludzi w potrzebie, zmieniając ich telefon komórkowy w latarnię ratunkową. System przyczynia się do wykorzystania każdej platformy powietrznej, oferując lepsze pozytywne wyniki, nawet w warunkach lotu z ograniczoną widocznością. Artemis został doceniony na całym świecie licznymi nagrodami, których zwieńczeniem jest srebrny medal od stowarzyszenia Royal Aeronautical ”. Peter Myers, dyrektor zarządzający Smith Myers.

Opierając się na rodowodzie Islander’a, nowej generacji Britten-Norman Defender 4000 łączy w sobie prostotę obsługi przez jednego pilota z możliwościami małego samolotu pasażerskiego. Zwiększona pojemność i większa masa całkowita pozwalają na wyposażenie samolotu w szeroką gamę najnowszych czujników i technologii, jednocześnie zwiększając maksymalną wytrzymałość samolotu.

Uwzględniając najnowsze innowacje produktowe, możliwość obsługi i manewrowania przy niskiej prędkości Defender pozwala mu wyróżniać się w misjach nadzoru powietrznego. Do jego głównych ról należy wywiad wojskowy, przeciwdziałanie terroryzmowi, obserwacja, rozpoznanie, patrol morski i misje specjalne.

System ARTEMIS jest produkowany przez Smith Myers – brytyjskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w inżynierii komórkowej, projektowaniu i produkcji urządzeń do pomiarów komórkowych dla operatorów sieci komórkowych na całym świecie.

Tekst: Katarzyna Winkler; Źródło i foto: Britten-Norman

Hits: 24