Middle Tennessee State University modernizuje i powiększa swoją flotę Diamond’ów

14 lipca 2020 r.; Wiener Neustadt, AUSTRIA

Diamond Aircraft Industries Inc. niedawno dostarczył sześć samolotów DA40 XLT do Middle Tennessee State University. Wraz z nową dostawą wielkość floty jednosilnikowych samolotów Diamond należących do MTSU osiągnęła 27 egzemplarzy.

Założony w 1942 r. Departament Lotnictwa MTSU jest wydziałem uniwersytetu i stał się jednym z najbardziej szanowanych programów lotniczych w USA. Siedemnastu pełnoetatowych członków wydziału, 75 instruktorów lotniczych i około 1000 głównych kierunków umieszcza go wśród największych programów lotnictwa uniwersyteckiego w kraju. Studenci z 32 stanów i 16 krajów zostali zachęceni do nauki na przykładowym programie MTSU.

MTSU jest lojalnym klientem firmy Diamond od początku 2000 roku. Wraz z zakupem tych sześciu nowych samolotów centrum serwisowe Diamond modernizuje 13 samolotów istniejącej floty. Ponieważ płatowce nieosiągneły limitów , Diamond Aircraft unowocześnia wnętrze, aktualizuje niektóre opcje awioniki oraz maluje i odnawia stare samoloty, aby wyglądały jak nowe.

„Diamond Aircraft chciałby pogratulować MTSU zakupu nowego samolotu i odnowienia istniejącej floty.” skomentował Scott McFadzean, dyrektor generalny Diamond Aircraft Industries Inc, „MTSU i Diamond Aircraft mają długą i wyjątkową relację, a Diamond będzie nadal wspierać misję MTSU polegającą na przygotowaniu studentów do zostania liderami profesjonalistów nowej generacji z branży lotniczej. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy nadal zapewniać najbezpieczniejsze w branży platformy szkoleniowe dla studentów-pilotów ”.

„Cieszymy się, że możemy dodać te nowe samoloty do naszej istniejącej floty” – powiedział Mark Byrnes, Provost MTSU. „Nasz program lotniczy jest jednym z najlepszych w kraju, a samoloty te będą kluczowe w naszych instrukcjach lotów”.

Dean Bud Fischer z College of Basic and Applied Sciences powiedział, że Diamond Aircraft „jest naszym wyborem ze względu na ich doskonałą historię konserwacji i historię niezawodnej obsługi w zatłoczonym środowisku szkoleniowym”.

Po przybyciu pierwszych czterech samolotów „studenci mogli latać nimi, gdy tylko ponownie uruchomiliśmy naszą działalność po zamknięciu z powodu COVID-19”, powiedział Nick Lenczycki, kierownik programu Centrum Operacji Lotniczych MTSU. „Od czasu COVID-19 obserwujemy rekordowy wzrost (w przypadku głównych kierunków zawodowych pilotów)”, powiedział Lenczycki, powołując się na potrzebę dodatkowych samolotów szkoleniowych. „W rezultacie powiększamy naszą flotę o nowe samoloty od kilku lat.”

Tekst: Katarzyna Winkler; Źródło i foto: Diamond Aircraft

Hits: 81