Spartan College of Aeronautics and Technology powiększa swoją flotę o 22 nowe samoloty

15 czerwca 2020 r.; Vero Beach, Floryda, USA

Piper Aircraft i Spartan College of Aeronautics and Technology („Spartan”) ogłosiły dziś zamówienie na pierwszą transzę 22 fabrycznie nowych samolotów szkoleniowych. Do tej pory Spartan odebrał 10 samolotów Piper Archer i 2 egzemplarze Piper Seminole, a 10 dodatkowych Piper Archer ma zostać dostarczonych w czwartym kwartale 2020 roku.

Według Beau Schradera, głównego pilota Spartana, „Lokalizacja Spartan na lotnisku Richard’a Lloyd’a Jones’a w Tulsa w stanie Oklahoma została ponownie zasilona przez nową, zaawansowaną technologicznie flotę samolotów szkoleniowych”. Nowe samoloty Piper Archer i Seminole napędzane silnikami G1000 NXi o mocy 180 KM są dostarczane od końca 2019 roku, wraz z kontynuacją wieloletniego planu modernizacji floty.

„Firma Spartan, założona w 1928 r., akredytowana na szczeblu krajowym i zatwierdzona przez FAA, zaangażowała się w szkolenie lotników z całego świata i jest dumna z tego, że przeszkoliła ponad 100 000 pilotów i techników lotniczych. W miarę rozwoju naszej tradycji dostarczania zaawansowanych szkoleń lotniczych, z przyjemnością poszerzamy naszą flotę o 22 nowe samoloty szkoleniowe Piper ”- powiedział Rob Polston, dyrektor generalny Spartan College of Aeronautics and Technology. „W miarę wzrostu zapotrzebowania na pilotów lotnictwa cywilnego nadal inwestujemy w nowe technologie, które zwiększają doświadczenie edukacyjne naszych studentów. Nasz zespół wykorzysta nowe samoloty, oprócz dotychczasowej floty, do szkolenia przyszłych zawodowych pilotów w naszym kampusie w Tulsa w stanie Oklahoma, kontynuując dumną tradycję szkolenia początkujących specjalistów lotniczych od ponad 90 lat. Jesteśmy podekscytowani, że możemy wesprzeć rozwijający się przemysł lotniczy, który w ciągu najbliższych 20 lat stanie przed zapotrzebowaniem na 804 000 nowych pilotów lotnictwa cywilnego, zgodnie z prognozą Boeinga Pilot & Technician Outlook w 2019 r. ”

„W miarę jak Spartan College of Aeronautics and Technology kontynuuje rozszerzanie swoich programów lotniczych, Piper Aircraft z dumą oferuje nowe samoloty, które zwiększają doświadczenie szkoleniowe ich studentów. Jako dawny dostawca szkoleń pilotów, nadal demonstrują swoje zaangażowanie na rzecz doskonałości i swoich studentów, oferując swoim studentom wiele programów lotniczych i możliwości. Z niecierpliwością oczekujemy ich dalszych sukcesów i zapewnienia większej liczby samolotów szkoleniowych Piper na poparcie ich zaangażowania w edukację lotniczą ”- powiedział prezes i dyrektor generalny Piper Simon Caldecott.

Od 1928 roku Spartan College of Aeronautics and Technology zapewnił szkolenia ponad 100 000 pilotom i technikom z całych Stanów Zjednoczonych i ponad 60 krajów. Spartan College, z czterema lokalizacjami: Tulsa w stanie Oklahoma, Broomfield w stanie Kolorado, Inglewood i Riverside w Kalifornii, oferuje programy z zakresu pilotażu, technologii utrzymania lotnictwa (płatowiec i napęd), technologii elektroniki lotniczej, technologii badań nieniszczących i zarządzania kontrolą jakości, a także tytuł licencjata z zarządzania technologią. Lokalizacje Tulsa i Broomfield są akredytowane na poziomie krajowym przez Komisję Akredytacyjną Szkół, Karier i Uczelni (ACCSC). Obie lokalizacje w Kalifornii są akredytowane przez Council on Occupational Education (COE). Riverside to filia kampusu Inglewood.

Tekst: Katarzyna Winkler; Źródło i foto: Piper

Hits: 100