Fokker Services uzyskuje odnowienie certyfikatu CAAC

17 lipca 2020 r.; Papendrecht, HOLANDIA

Fokker Services Americas uzyskał odnowiony certyfikat CAAC jako zatwierdzona organizacja obsługowa, który upoważnia zespół Fokker do dalszej bezpośredniej współpracy z operatorami i leasingodawcami w regionie.

Fokker Services, spółka należąca do GKN Aerospace, otrzymał odnowiony certyfikat od Chińskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (CAAC) jako zatwierdzona organizacja obsługowa. Certyfikat ten dotyczy Fokker Services Americas i upoważnia zespół do dalszej bezpośredniej współpracy z operatorami i leasingodawcami w regionie. Przedsiębiorstwo oferuje szeroki zakres usług dla różnych samolotów zarejestrowanych w tych krajach.

Leon Kouters, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie Fokker Services, powiedział:

„Ponieważ operatorzy w Chinach i na całym świecie wznawiają działalność, jakość i niezawodność naprawy i konserwacji podzespołów jest najwyższym priorytetem. Nasze wysoko wykwalifikowane zespoły pozostają elastyczne, wykorzystując swoją wiedzę, aby wspierać nieoczekiwane wyzwania, przed którymi mogą stanąć nasi klienci podczas reaktywacji floty ”.

Certyfikat CAAC umożliwia firmie Fokker Services Americas świadczenie różnorodnych wewnętrznych usług konserwacyjnych i testowych, a także serwisowania podzespołów samolotów do 2022 r. Od momentu wejścia na rynek w 2016 r. Fokker Services Americas obsługiwał wiele samolotów chińskich operatorów oferując dużą różnorodność rozwiązań konserwacyjnych, w tym naprawy i remonty ponad 1900 różnych części zamiennych w ramach certyfikatu CAAC. W połączeniu z aprobatami stacji naprawczych FAA i EASA, zespół z Georgii w USA może certyfikować komponenty dowolnemu z tych organów zgodnie z potrzebami.

Tekst: Katarzyna Winkler; Źródło i foto: Fokker Services

Hits: 13