Nowe rozwiązanie Cabin Cargo Box firmy EFW dla samolotów pasażerskich

17 lipca 2020; Dresden, NIEMCY

Elbe Flugzeugwerke (EFW), wiodący specjalista w zakresie materiałów kompozytowych i konwersji samolotów pasażerskich na frachtowce, wprowadził na rynek lekką, solidną kabinową skrzynię ładunkową do elastycznych koncepcji przechowywania. Rozwiązanie umożliwia liniom lotniczym maksymalne zwiększenie ładowności w kabinie głównej. Na przykład, jeśli A330-200 ma mieć pełny skład ładunku, można przewieźć do 145 m³ i ładowność prawie 19 ton podczas jednego lotu, oprócz pojemności bagażnika.

Dzięki wymiarom 1 x1 x 1,55 m Cabin Cargo Box oferuje załadunek do 200 kg przy wadze własnej 28 kg. Ta specyfikacja dobrze pasuje do wszystkich popularnych drzwi PAX i ma zastosowanie do wszystkich samolotów wąsko- i szerokokadłubowych. Pozwala to na umieszczenie obok siebie w rzędzie trzech skrzyni w kabinach pasażerskich.

Cabin Cargo Box wyposażony w kółka zapewnia łatwy i szybki załadunek i rozładunek. Dostarczany jest z zestawem montażowym z zatrzaskami zaprojektowanymi tak, aby idealnie pasowały do systemu montażu foteli w określonych pozycjach i aby zapewnić bezpieczny i szybki montaż. Skrzynia może być wykonana jako wersja jednostronnie otwarta zamykana siatką lub jako wersja zamknięta z plandeką lub z pełnymi drzwiami.

Rozwiązanie Cabin Cargo Box to zaawansowana możliwość wdrożenia indywidualnych rozwiązań cargo zoptymalizowanych pod kątem potrzeb linii lotniczych z niewielkimi modyfikacjami: elastycznymi i odwracalnymi.

Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać określone uprawnienia do załadunku oraz możliwość przewożenia większych i ciężkich przedmiotów w kabinie. Rozwiązanie może otrzymać uzupełniającą certyfikację typu (STC) do czego EFW jest upoważniona na podstawie autoryzacji Design Organization Authorization (DOA) udzielonej przez EASA.

Tekst: Katarzyna Winkelr; Źródło i foto: EFW

Hits: 4